Magformers Stavebnice Magformers - Zrcadlový čtverec

Magnetický čtverec s polopropustným zrcadlem.

Kód 1: 60046
453 Kč
414 Kč cena s DPH
Prodejna DON Poslední 1 ks
Centrální sklad Vyprodané
- +
ks
Popis produktu
Parametry

Magnetický čtverec s polopropustným zrcadlem.

Jedná se o klasický čtverec se 4 magnety a výplní z polopropustného zrcadla, resp. průsvitné plastové folie s oboustranně reflexním povrchem. Zda se bude chovat jako zrcadlo či jako průhledné okénko záleží na světelných poměrech před a za zrcadlem (na světlejší straně jde o zrcadlo, z tmavší pak průhledné okénko). Se světelnými podmínkami a proměnlivými optickými vlastnostmi lze směle experimentovat stejně tak jako se soustavou více zrcadel nastavených k sobě pod různými úhly.

Vhodné je využít v kombinaci s LED lucernou, díky které lze konstruovat různé odvážné lampičky a světelné dekorace. Při klasickém stavění je nejčastěji zrcadlový čtverec využíván jako čelní či boční okna aut a strojů, popř. jako krycí panely observatoří a kosmických korábů. U "nemovitostí" pak najdou využití coby okna domů, povrchy mrakodrapů nebo průzory světelných komor majáků.

Baleno ve folii po 6 ks (momentálně k dispozici v oranžové barvě). 

Stavebnice MAGFORMERS je nová a originální magnetická stavebnice, která umožňuje sestavovat nekonečné množství trojrozměrných objektů jen z několika málo základních druhů dvourozměrných plastových mnohoúhelníků (trojúhelníky, čtverce, obdélníky, kosočtverce, lichoběžníky, pěti a šestiúhelníky). Tyto stavební jednotky postačí k sobě přiblížit libovolnými stranami a ty pak spolu vytvoří volně „zakloubené“ spojení pomocí drobných neodymových magnetů umístěných uvnitř jejich hran.

MAGFORMERS je didaktická pomůcka určená k základnímu poznávání geometrických tvarů v ploše i v prostoru, k učení barev a k rozvíjení jemné motoriky. MAGFORMERS podporuje prostorovou imaginaci a podněcuje tvořivost i matematické myšlení dětí již od útlého věku. Hra s MAGFORMERS je někdy také nazývána „magnetickou geometrií“.

MAGFORMERS lze velmi dobře kombinovat i se známou magnetickou stavebnicí Geomag a jí podobnými magnetickými hračkami.

Balení:1 ks
Věk:Od 3 let
Načítám