Magformers Stavebnice Magformers - Trojcípé oblouky

Balíček 6 Magformers trojcípých oblouků.

Kód 1: 60043
399 Kč
342 Kč cena s DPH
Prodejna DON Vyprodané
Centrální sklad Vyprodané
Popis produktu
Parametry

Balíček 6 Magformers trojcípých oblouků.

Trojcípý oblouk je nový dílek se 3 magnety vzniklý rozřezáním prstence o jednotkovém průměru na 12 částí. Podrobnější topologický popis jsme raději přesunuli do extra odstavce níže (kurzívou). Trojcípý oblouk má tvar jakéhosi "drápu", který při skládání začne tvořit potrubí s kruhovým průřezem, které se dá různě stáčet, viz vyobrazené tvarové kombinace. Jeho delší strana lícuje s půlkruhem či půlválcem, kratší pouze s jiným tojcípým obloukem. Velmi oblíbený tvar i pro dekorativní ukončení konstrukcí (např. jako svinutý lístek nebo roztřepený kalich). Hojně používaný pro tvoření květin a stromů.

Skladem jsou nyní jednobarevné balíčky po 6 ks (světle zelené), tento dílek lze nakupovat i po 1ks.

Vhodná početní kombinace: alespoň 4 (tvoří koleno s ohybem 45°), ideální však násobky 6 či 8 (půl celého prstence).

Těleso, ze kterého je trojcípý oblouk odvozeno, se jmenuje ANULOID neboli TORUS, který vznikne rotací kružnice okolo své tečny. Jde o tvar známý u duše pneumatiky či americké koblihy, obojí však (v našem případě) s nulovým průměrem středového otvoru (anuloid "bez díry" je tzv. "horn torus"). Náš trojcípý oblouk vznikl rozříznutím toru 6 řezy (1x v rovině okruží a 5x příčně přes střed ...jako se řeže dort či pizza). V architektuře se plochy odvozené od anuloidu hojně využívají a mají i pěkná česká jména: konvexní plocha je "obloun" (neboli torus), konkávní pak "výžlabek" (neboli trochilus). Zajímavé uplatnění tak najde snad i v naší magnetické architektuře pro mírně pokročilé.

 

Stavebnice MAGFORMERS je nová a originální magnetická stavebnice, která umožňuje sestavovat nekonečné množství trojrozměrných objektů jen z několika málo základních druhů dvourozměrných plastových mnohoúhelníků (trojúhelníky, čtverce, obdélníky, kosočtverce, lichoběžníky, pěti a šestiúhelníky). Tyto stavební jednotky postačí k sobě přiblížit libovolnými stranami a ty pak spolu vytvoří volně „zakloubené“ spojení pomocí drobných neodymových magnetů umístěných uvnitř jejich hran.

MAGFORMERS je didaktická pomůcka určená k základnímu poznávání geometrických tvarů v ploše i v prostoru, k učení barev a k rozvíjení jemné motoriky. MAGFORMERS podporuje prostorovou imaginaci a podněcuje tvořivost i matematické myšlení dětí již od útlého věku. Hra s MAGFORMERS je někdy také nazývána „magnetickou geometrií“.

MAGFORMERS lze velmi dobře kombinovat i se známou magnetickou stavebnicí Geomag a jí podobnými magnetickými hračkami.

Balení:1 ks
Věk:Od 3 let
Načítám