Magformers Stavebnice Magformers - Osmiúhelníky

Sada Magformers "Osmiúhelníky" obsahuje 12 různobarevných magnetických osmiúhelníků balených samostatně ve folii.

Kód 1: 60052
1 348 Kč
1 176 Kč cena s DPH
Prodejna DON Vyprodané
Centrální sklad Vyprodané
Popis produktu
Parametry

Sada Magformers "Osmiúhelníky" obsahuje 12 různobarevných magnetických osmiúhelníků balených samostatně ve folii.

Nový přírůstek do rodiny klasických geometrických tvarů. Vdodný pro osmiboké hranoly všeho druhu a pevné osmistěné základové desky větších staveb, kostry kosmických stanic atd.. Díky na sebe kolmým párům rovnoběžných stran lze vkládat do hranolových konstrukcí bez újmy, tzn. pokračovat lze napojováním dílků v kolmém i vodorovném směru (u šestiúhelníků jen jedním, u pětiúhelníku jen v nakloněných směrech). Osmiúhelník je díky své křížové výstuze vhodný i ke skládání těles zdvihnutím z plochy jedním tahem (Magformers "kouzlo"), výztuha je totiž dobrým madlem obdobným výstuze u superčtverce či mřížky.

Obsahuje celkem 12 dílků: 12 osmiúhelníků

 

Stavebnice MAGFORMERS je nová a originální magnetická stavebnice, která umožňuje sestavovat nekonečné množství trojrozměrných objektů jen z několika málo základních druhů dvourozměrných plastových mnohoúhelníků (trojúhelníky, čtverce, obdélníky, kosočtverce, lichoběžníky, pěti a šestiúhelníky). Tyto stavební jednotky postačí k sobě přiblížit libovolnými stranami a ty pak spolu vytvoří volně „zakloubené“ spojení pomocí drobných neodymových magnetů umístěných uvnitř jejich hran.

MAGFORMERS je didaktická pomůcka určená k základnímu poznávání geometrických tvarů v ploše i v prostoru, k učení barev a k rozvíjení jemné motoriky. MAGFORMERS podporuje prostorovou imaginaci a podněcuje tvořivost i matematické myšlení dětí již od útlého věku. Hra s MAGFORMERS je někdy také nazývána „magnetickou geometrií“.

MAGFORMERS lze velmi dobře kombinovat i se známou magnetickou stavebnicí Geomag a jí podobnými magnetickými hračkami.

Balení:1 ks
Věk:Od 1 roku
Načítám