Magformers Stavebnice Magformers - Nástavec trojboký

Nástavec trojboký zpevní strukturu staveb.

Kód 1: 60090
35 Kč
25 Kč cena s DPH
Prodejna DON Vyprodané
Centrální sklad Vyprodané
Popis produktu
Parametry

Trojboký nástavec má na 3 bocích připevňovací lem pro čtverce či obdélníky, dvě zbývající strany jsou určeny k osazení trojúhelníkem, směřovat tedy můžete konstrukce do všech 5 stran. Stavby větví pod úhlem 60 stupňů, ale při (velmi pevném) spojování křížem přes obdélník můžete pokračovat i v přímém směru a nahradíte tak 2 magnetické kostky (úspora až 9 čtverců, tedy 297 Kč!). Za pužití 2 obdélníků klasických a 2 trojitých získáte celé jedno patro o jednotkové výšce s šestihúhelníkovou základnou z obou stran, které lze použít jako velice odolné a cenově nenáročné základy pro různé paláce a velká vozítka, viz příklady níže.

Souvisejícími dílky jsou nástavcová spojka, sloupek a spojka pro sloupek, pomocí kterých se spojují nástavce mezi sebou (viz příklady v galerii). Mnohem pevnější je ale fixace lemů do magnetických dílků, která vydrží otřesy i zátěž ve smyku či přes páku, takže je lze snadno používat i při bočním větvení. Při použití spojek doporučujeme vrstvení jen v kolmém směru. Oba nástavce jsou tedy vhodné nejen jako levné náhrady za magnet, ale i jako odolné výztuhy do kritických míst u složitějších staveb, kde by se jinak magnetické spoje při zátěži či vibracích hroutily. K nástavcům lze přes spojky připevňovat i Lux-pyramidy, které malebněji překryjí místa, kde konstrukce končí holým nástavcem. Trojbokou Lux-pyramidu připevníte přes 2 trojúhelníky. Kolečka lze k nástavci fixovat přes dva čtverce, motokolečko nebo přes spojku.

Balení obsahuje 1 dílek: 1 nástavec trojboký

 

Stavebnice MAGFORMERS je nová a originální magnetická stavebnice, která umožňuje sestavovat nekonečné množství trojrozměrných objektů jen z několika málo základních druhů dvourozměrných plastových mnohoúhelníků (trojúhelníky, čtverce, obdélníky, kosočtverce, lichoběžníky, pěti a šestiúhelníky). Tyto stavební jednotky postačí k sobě přiblížit libovolnými stranami a ty pak spolu vytvoří volně „zakloubené“ spojení pomocí drobných neodymových magnetů umístěných uvnitř jejich hran.

MAGFORMERS je didaktická pomůcka určená k základnímu poznávání geometrických tvarů v ploše i v prostoru, k učení barev a k rozvíjení jemné motoriky. MAGFORMERS podporuje prostorovou imaginaci a podněcuje tvořivost i matematické myšlení dětí již od útlého věku. Hra s MAGFORMERS je někdy také nazývána „magnetickou geometrií“.

MAGFORMERS lze velmi dobře kombinovat i se známou magnetickou stavebnicí Geomag a jí podobnými magnetickými hračkami.

Balení:1 ks
Věk:Od 1 roku
Načítám