Magformers Stavebnice Magformers - Magic Space

Hi-tech sada s kosmickou tematikou a "sci-fi" příslušenstvím

Kód 1: 63140
3 089 Kč
2 870 Kč cena s DPH
Prodejna DON Vyprodané
Centrální sklad Vyprodané
Popis produktu
Parametry

Hi-tech sada s kosmickou tematikou a "sci-fi" příslušenstvím

Tento vskutku Hi-Tech set dává volný průchod fantazii všem malým vyznavačům kosmických dobrodružství. Ze stavebnice Magic Space snadno vykouzlíte různé druhy robotů, raketoplánů, raket, družic a kosmických modulů stejně tak jako např. laserový kanón, radarovou stanici nebo koráb UFO s fotonovým pohonem. Na klasické magnetické dílky tento set není skoupý, a tak postavíte i mnoho modelů charakteristických pro tradiční stavebnice Magformers "střední vyšší" třídy. Třešničkou na dortu je pak kombinace zrcadlových čtverců s "infinity" reflektorem. Jedná se o důmyslný systém odrazivých ploch a diod rozmístěných po vnitřním obvodu kruhového lemu, které opakovaně a se slábnoucí intenzitou odrážejí "odraz odrazu" světelných bodů až do zdánlivě nekonečné hloubky. Přilehlé zrcadlové čtverce tuto otickou iluzi ještě znásobují. Reflektor je napájen z "robotického" bloku s několika konektory, který lze zároveň použít jako hlavu robota se svítícíma očima či přední masku planetárních vozítek se světlomety. Blok je napájen 3 mikrotužkovými bateriemi (AAA, nejsou součástí balení). Figurka kosmonauta se skládá ze 2 částí (tělo a přístrojová torna s reflexní helmicí, která se připevňuje kosmonautovi na záda). Figurku bez torny a helmy lze použít jako malého robota s proměnlivou délkou noh. Nohy se vyklápějí pouze obě zároveň a směrem dopředu (jinak může dojít k poškození!!). Při úplném vyklopení začne kosmonautovi na hrudi blikat barevná dioda. Netřeba dodávat, že efekt (nejen) všech vyobrazených modelů vynikne zejména při tlumeném osvětlení či ve tmě.

Stavebnice obsahuje 55 dílků: 12 trojúhejníků, 9 čtverců, 4 vysoké trojúhelníky, 4 obdélníčky, 3 obdélníky, 4 kosočtverce, 2 lichobežníky, 2 šestiúhelníky, 2 výseče, 1 oblouk, 2 půlválce, 2 půlkruhy, 4 zrcadlové čtverce, 1 "robotický" napájecí blok s diodami, 1 "infinity" reflektor (s efektem nekonečného prostoru), 1 polohovatelná postavička kosmonauta

 

 

Stavebnice MAGFORMERS je nová a originální magnetická stavebnice, která umožňuje sestavovat nekonečné množství trojrozměrných objektů jen z několika málo základních druhů dvourozměrných plastových mnohoúhelníků (trojúhelníky, čtverce, obdélníky, kosočtverce, lichoběžníky, pěti a šestiúhelníky). Tyto stavební jednotky postačí k sobě přiblížit libovolnými stranami a ty pak spolu vytvoří volně „zakloubené“ spojení pomocí drobných neodymových magnetů umístěných uvnitř jejich hran.

MAGFORMERS je didaktická pomůcka určená k základnímu poznávání geometrických tvarů v ploše i v prostoru, k učení barev a k rozvíjení jemné motoriky. MAGFORMERS podporuje prostorovou imaginaci a podněcuje tvořivost i matematické myšlení dětí již od útlého věku. Hra s MAGFORMERS je někdy také nazývána „magnetickou geometrií“.

MAGFORMERS lze velmi dobře kombinovat i se známou magnetickou stavebnicí Geomag a jí podobnými magnetickými hračkami.

Balení:1 ks
Věk:Od 3 let
Načítám