Jeujura Dřevěná stavebnice - Vánoční chata - 90 dílů

Objevte kouzlo Vánoc! Nahlédněte do Santovy chaty a kochejte se krásou severního pólu!
EAN: 3225280809403
Kód 1: J8094
1 529 Kč cena s DPH
Vyprodané
K vyzvednutí na prodejně v Hradci Králové 0ks
Popis produktu
Parametry

Objevte kouzlo Vánoc! Nahlédněte do Santovy chaty a kochejte se krásou severního pólu! Spolu s chaloupkou a Santou v sadě také naleznete malé skřítky, sáně se soby, poštovní schránku, ukazatel a vánoční stromek s dárky.

Stavebnice Jeujura Constructions mají dlouhou tradici a patří mezi klasické francouzské hračky. Nabízí série tématicky věnované chaletám, domkům a farmám, ale také divokému západu a středověku. Dají se mezi sebou volně kombinovat a k řadě z nich je také nabízeno příslušenství, figurky a vozidla. Jsou vyráběny ve Francii, z masivního bukového a borovicového dřeva francouzského původu. Dílky jsou ošetřeny výhradně za použití barev a laků na bázi vody. Každá sada je balena v praktickém lepenkovém kufříku potištěném rostlinnými inkousty a součástí balení je snadno pochopitelný návod. 

Hlavní vlastnosti:

  • 90 dílků z masivního dřeva a podložka

  • praktické balení

  • vyrobeno ve Francii

Parametry:

  • Materiál: dřevo

  • Počet dílů: 90

  • Rozměry balení: 32 x 11 x 27 cm

  • Váha: 1,20 kg 

Kořeny společnosti Jeujura sahají do roku 1911, kdy Henri Liégeon založil svou dřevodílnu v Champagnole v pohoří Jura. Podnik se zabýval výrobou předmětů denní potřeby, například násad na nářadí či skládacích židlí a lehátek. Když byl v roce 1931 pověřen vedením syn zakladatele Bernard Liégeon, podnik se přeorientoval na výrobu dřevěných her, hraček, ale také počítadel. Inspirován půvabem horských chat, později Bernard Liégeon uvedl vlastní typ dřevěné stavebnice, kterou se podnik brzy proslavil. V roce 1948 byla na těchto základech založena společnost Jeujura. 

V 70. letech, pod vedením již třetí generace rodiny Liégeon, se společnosti dařilo prosadit nejen na francouzských, ale i zahraničních trzích. Důraz byl kladen na neustálý vývoj výrobků a jejich tématická rozšíření. Počátkem 80. let společnost přesídlila do vlastních prostor nedaleko místa svého zrodu a zároveň s tím dodala produktům i balením na rozmanitosti a barevnosti. O dekádu později, již pod vedením zakladatelovy pravnučky Catherine Varaccaové, společnost masivně investovala do strojního vybavení a rozšiřování prostor. A nedlouho poté, co Jeujura oslavila stoleté výročí vydáním sběratelských sérií svých hraček, obdržela státní ocenění „Entreprise du Patrimoine Vivant“, které je určeno francouzským podnikům zachovávajícím kulturní dědictví, vynikajícím řemeslným a průmyslovým know-how. Zároveň s tím se společnost spojila s dalšími tradičními francouzskými výrobci hraček, Petitcollin a Vilac. 

Jeujura stále vyvíjí a každoročně uvádí nové, autentické hračky, hry a pomůcky pro malé i dospělé.

Balení: 1 ks
Motivy: Vánoce
Počet dílků stavebnice: 90
Věk: Od 5 let
Načítám